BLC - Golden Sponsor of the 14th Tbilisi Vis Pre-Moot 2025
We are immensely proud to have been a Golden Sponsor of the 14th Tbilisi Vis Pre-Moot 2025!
A heartfelt thank you and congratulations to the organizers for an outstanding event, as well as to all the talented local and international participants who made it such a success.
A special shoutout to Rusa Tchkuaseli, Partner at BLC, for her dedication and active role in supporting the organizers to bring this event to life. We also extend our deep appreciation to our incredible BLC team:
Keti Rukhadze & Davit Tabatadze – for their invaluable contributions as arbitrators.
Elene kakulia – for her commitment as a volunteer during the sessions.
Konstantine Pirtskhalaishvilki & Temo Duruli – for their participation in the Pre-Moot.
And a huge congratulations to Konstantine Pirtskhalaishvili, who was recognized as Best Speaker of the Tbilisi Vis Pre-Moot – we are incredibly proud to have him as part of our team!
At BLC, we are committed to Fostering Legal Excellence and supporting the next generation of legal professionals in Georgia. It was a privilege to contribute to this exceptional event, and we look forward to continuing our support for legal education and advocacy.